Az óriáskép darabjaira Dubaiban lehet licitálni, a befolyt összeggel az alkotást készítő művész a világ legszegényebb országainak gyerekeit szeretné támogatni.

A “Journey of Humanity” ( az emberiség útja) című kép festője, Sasha Jafri. Az 1500 négyzetméteres festményt hetven darabra osztották, a kisebb képeket bekeretezték és a következő két évben lehet rájuk licitálni.
A színes, különböző méretű műalkotásokat a dubai Atlantis luxusszállodában mutatták be, ahol Sasha Jafri dolgozott a két futballpálya méretű festményén, miközben a szállodát a karantén miatt lezárták.

A cél, hogy 30 millió dollárt gyűjtsenek össze a képek eladásából, az összeggel pedig a világ legszegényebb országaiban élő gyerekek egészségügyi ellátását és oktatását szeretnék támogatni.
„Nem szeretném, ha ez egy elszigetelt kezdeményezés maradna, Valóban szeretném, ha megváltoztatnánk a világot, Ennek az egyik legegyszerűbb módja, ha biztosítjuk az internet elérést a Föld legszegényebb országaiban is ” – mondta a Dubajban alkotó brit festőművész.

A mostani óriásfestményen Sasha Jafri hat hónapon át, napi 18-20 órát dolgozott. A létrehozásához 5000 liternyi festéket vitt fel a vászonra,300 rétegben, a munka során 1000 ecsetet használt. Gyerekek a világ több mint 140 országából kapcsolódtak be a festmény elkészítésébe azzal, hogy elküldték a rajzaikat Jafrinak, aki tavaly szeptemberben fejezte be a művet. A festmény hivatalosan is bekerült a Guinness rekordok közé.

Federer-villamos közlekedik Bázelben

Ismét közös albumot készít a Grammy-díjas páros

A ''La Isla Bonita'' átlépte a félmilliárdos nézettséget a YouTube-on

Ma van a Magyar Operett Napja

Az 56-os forradalom amerikai emlékhelyeire látogathatunk egy applikáció segítségével

40 év után újra itt a "Tattoo You"

52 éves a Led Zeppelin II.

Celine Dion lemondta a show-ját Las Vegasban

Tom Jones fáradhatatlan: új dallal rukkolt elő – érkezik az újabb album is

Nagy siker Bécsben a gargalizálós PCR teszt

További hírek

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Vas Maya

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Retro Rádió

Most szól:

  • Következő