A két herceg véglegesen és egybehangzóan zöld utat adott azoknak a terveknek, amelyek édesanyjuk, Diana szobrának felállításához készültek. A szigetországban ezt a testvérek közti elmérgesedett viszony rendezéséhez vezető út első jelének tekintik.

Úgy tűnik, Vilmos és Harry hercegek valóban félretették a sérelmeiket – legalább is arra az időre, amíg meg kellett hozniuk a döntést arról, hogy elfogadják-e a terveket Diana bronzszobrához, amelyet a tervek szerint július 1-én, a néhai hercegnő 60. születésnapján avatnak fel, a Kensington palota kertjében, azon a helyen, amelyhez a hercegnő nagyon kötődött, és ahová elvonult, amikor nyugalomra vágyott.
A két herceg még 2017-ben, anyjuk halálának 20. évfordulóján rendelte meg a szobrot Ian Rank-Broadley-nál, aki Nagy-Britannia egyik legelismertebb művésze – II. Erzsébetről készített portréja látható többek közt az összes angol fémpénzen.
Fotó: WPA Pool/Getty Images