Csütörtökön  22 óra 50 perckor lesz a nyári napforduló- írja honlapján a HungaroMet Zrt.. Ekkor “fordul” meg a Nap, amely a téli napforduló óta folyamatosan haladt észak felé, útja a Ráktérítőig tartott, ahol csütörtökön delel. Innentől viszont ellentétes irányt vesz, elindul a Baktérítő felé, ahová féléves vándorlás után télen érkezik majd meg.

A nyári napforduló alkalmával a Föld forgástengelye a legkisebb szögben hajlik el a Nap sugaraitól, így az évben ezen a napon a leghosszabb a nappal, és legrövidebb az éjszaka. Bolygónk ebben az időszakban van legtávolabb csillagunktól, míg a téli hónapokban a legközelebb. A különbség nagyjából 5 millió kilométer – ismertették.

A nyári napforduló összeforr Szent Iván napjával, illetve éjjelével, azonban az évek során június 24-e helyett már június 20-án vagy 21-én következik be a legrövidebb éjszaka. Ennek oka a Föld forgástengelyének térbeli elmozdulása, amelynek következtében évente 24 percet tolódik a napállás maximumának időpontja.

Forrás: MTI

Fotó: Pixabay

39 éve biztossá vált: Magyarországon is Mekizhetünk

Fél évszázaddal ezelőtt David Bowie számára a csillagos ég volt a határ

„Szeretem a hírnevemet, mint elkényeztetett zseni, iszákos és nőcsábász” – 100 éves lenne Richard Burton

42 éves a 41 éves "Rebel Yell"

„Led Zeppelin IV“ 54!

Ma a cappuccino világnapját ünnepeljük

Már belenézhetünk a Michael Jackson életrajz filmbe

75 éve avatták fel a budapesti Árpád hidat

„Whole Lotta Love” - 56 éve imádjuk

Donna Summer, Madonna és Tina Turner dalait jegyző szerzők a Dalszerző Hírességek Csarnoka jelöltjei között

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő