Az ENSZ Közgyűlése 2012. június 28-án nyilvánított a boldogság nemzetközi napjává március 20-át, amit 2013 óta ünnepel a világ. Konszenzussal elfogadott határozatában a Közgyűlés hangsúlyozta, hogy a boldogság és a jólét keresése az emberi lét egyik alapvető célja.

Az ENSZ ”boldogság határozata” kimondja, hogy a boldogság elérése az állampolitika egyik célja kell hogy legyen, egy komplexebb, igazságosabb és kiegyensúlyozottabb gazdasági fejelődés része, amely hozzájárul a fenntartható fejlődéshez, a nélkülözés felszámolásához és a boldog léthez.

A boldogság nemzetközi napjának kezdeményezése a kis himalájai buddhista királyságtól, Bhutántól származik. Az ázsiai ország a világon elsőként még 1972-ben vezette be a bruttó nemzeti boldogság fogalmát lakosai jólétének mérésére, mondván, hogy az többet elárul, mint a bruttó hazai össztermék, a GDP.

A boldogság mentális állapot, és igen széles skálán mozog, az elégedettségtől az örömérzetig – illetve mindenkinél más és más váltja ki. Ezért fontos, hogy rátaláljunk arra tevékenységre, életérzésre ami bennünket igazán boldoggá tesz!

Fotó: Pexels

 

„Ne dobjátok ki a jegyeiteket!" - Jon Bon Jovi egészségügyi problémák miatt félbeszakította a koncertjét

58 éve született meg George Harrison különleges dala

46 éves az AC/DC emblematikus albuma

Tom Holland keményen felkészülésbe kezd Fred Astaire szerepére

45 éve a Survivor tigrise bevette a Billboard listáját

A "Bohemian Rhapsody" klipje 7 éve ismét zenetörténelmet írt

40 éves a Bon Jovi egyik legnagyobb himnusza

43 éve az utolsó Police album is a slágerlisták csúcsára ért

Ma ünnepli a születésnapját a Depeche Mode multiinstrumentális jolly jokere

A legjobbat adja magából a New Order

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő