A Hold lassan távolodik a Földtől, ennek eredményeként pedig egyre hosszabbak lesznek a napok- állapította meg egy kutatás, amelyről az “Indy 100” online kiadása számolt be.

A kutatók szerint ez megváltoztatja a Földünk és egyetlen természetes égi kísérője, a Hold közötti kapcsolatról alkotott elképzeléseinket.
Bár rendkívül lassú ütemben de, a Hold valós hatással van a földi napok hosszára. A Hold évmilliók óta távolodik a Földtől, és eközben meghosszabbítja egy nap átlagos hosszát.
A Wisconsin Egyetem kutatócsoportja egy 90 millió éves sziklás képződményre összpontosított. Ennek segítségével azonosították és elemezték a Föld és a Hold közötti 1,4 milliárd éves kölcsönhatást.
Kiderült, hogy a Hold évente átlagosan 3,82 centimétert távolodik a Földtől. Ez azt jelenti, hogy 200 millió év múlva a földi napok 25 órán át tartanak majd.
„Amikor a Hold távolodik a Földtől, olyan, mint egy műkorcsolyázó, aki pörgés közben a kinyújtott karjával lassítja le magát” – mondta Steven Meyers, a Wisconsin Egyetem geológus professzora. „Az egyik célunk az volt, hogy a csillagászati időt használjuk, az idő meghatározására a legtávolabbi múltban, és hogy ősi időintervallumokat dolgozzunk ki” – tette hozzá.
Fotó: Pexels