Nemzetközi és hazai zenei produkciók – így a Vad Fruttik, a Margaret Island és a Boban Markovic Orchestar – mellett folklór és kortárs tánc, divatshow, kulturális és tudományos programok, valamint közösségi fesztiválok színesítik az idei Pécsi Napokat szeptember 17. és 21. között.

A szervező Zsolnay Örökségkezelő NKft. MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták: Pécs egyik legrégebbi városi fesztiváljának programjait ingyen lehet majd megtekinteni.
A fesztivál szerdán az ICDIP – International Cultural Day in Pécs eseményével indul, fellép a PTE Táncegyüttes Tánc a világ körül című műsorával, a spanyol Band of the University of Jaume és a latin-amerikai ritmusokat képviselő Collectivo Caribe zenekar. Az est során a ghánai-magyar énekesnő, Sena Dagadu ad koncertet, aki Lamine Siskorával lép színpadra.
Csütörtökön lesz Pécs testvárvárosa, Arad napja, majd este a Vad Fruttik ad koncertet, a Zsolnay Kulturális Negyedben ezzel párhuzamosan elindul a XIV. Tudományfesztivál
A péntek a Tanuló Város Fesztivál programjaival telik, majd a Széchenyi téren délután a Pannon Filharmonikusok koncertje nyitja a nagyszínpadi eseményeket, ezt követően Frank Adél divatshow várja a közönsége, az estét a Margaret Island koncertje zárja.
Szombaton délután a horvát kulturális örökség kerül a középpontba: a Dobro Dosli – Nemzetközi Horvát Fesztivál táncos forgataga várja a közönséget, majd este a 28. Határon Túli Magyarok Összművészeti Fesztiváljának gálaműsorát láthatják az érdeklődők. Koncertet ad a világhírű szerb rézfúvós formáció, a Boban Markovic Orchestar.
Vasárnap a bor és a dal ünnepével zárul a fesztivál. Az Európai Bordalfesztivál és a II. Bordalnok Énekverseny részeként a Széchenyi téren szüreti felvonulás tartanak, majd különböző népek bordalait hallhatja a közönség.
A közlemény szerint a programok mellett széles gasztronómiai kínálattal várják az esemény látogatóit. A fesztivál részletes programja a www.pecsinapokfesztival.hu oldalon olvasható.
Forás: MTI
Fotó: Getty Images