A DJ Szövetség – Magyar DJ és Producer Egyesület minden évben átadja Az év DJ-je díjakat, elismerve az elmúlt év legjobb, legsikeresebb DJ-jét, producerét és a legnagyobb áttörést elérő fiatal tehetséget. A nyerteseket kétfordulós szavazás során a Szövetség tagjai, azaz maguk a DJ-k választják ki, és ezzel párhuzamosan az Elnökség minden évben odaítéli az Életműdíjat is.

A DJ Szövetség Életműdíját mindig egy olyan “nagy öreg” kapja, aki mögött több évtizedes pálya áll. Vannak köztük technikailag is kiváló DJ-k, vagy óriási showmanek, de egyik sem elengedhetetlen feltétel. Viszont mindegyikük meghatározó szerepet töltött be a műfaj megteremtésében és népszerűsítésében, újabb DJ-k mentorálásában, inspirálásában. Meghatározó élményeket nyújtottak bulizó fiatalok százezrei számára, akár regionális, akár országos szinten. Rádióműsorok készítésével, lemezboltok üzemeltetésével tágították a DJ-k zenei látókörét.
Bármi is az elsődleges szempont, bármi is (volt) a fő tevékenységük, bármennyire is eltérő karakterek, B. Tóth Lászlótól Kiss Joe-n át Cserhalmi Györgyig mindegyik életműdíjas vitathatatlanul ikonikus szereplője volt évtizedeken át a magyar zenei életnek.
Vannak, akik sajnos már nincsenek köztünk, mint Keresztes Tibor “Cintula”, Komjáthy György, Éliás Gyula és Palotai Zsolt, de sok díjazott a mai napig is aktív, mint például a legfiatalabb életműdíjasok: Sterbinszky Károly, Bárány Attila és Suri Imre.
Egyáltalán nem előfeltétel tehát, hogy az Életműdíjat egy visszavonult nyugdíjas kapja. Olyannyira nem, hogy az idei díjazott is aktív, nem is kicsit: hetente alsó hangon megcsinál 4-5 bulit, számos különböző helyszínen.
Évtizedek óta rádiózik, rendezvényeket szervez, és ő hozta össze a DJ-válogatottat is, ötvözve a zenét a sporttal és a jótékonysággal. Rengeteget tett a DJ-szakma elismertetéséért a zenés-táncos szórakozóhelyek, klubok közegén kívül, a hétköznapi “mainstream” világban is.