A honap végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a “méhecskehoteleket” vagy más néven “darázsgarázsokat”, amelyekkel már kora tavasztól hatékonyan lehet segíteni a magányosan élő méhek és darazsak szaporodását – áll a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, az MME tájékoztatójából.

Az egyesület tájékoztatója szerint a magányos fajok között sok olyan van, amelyik ujjnyinál vékonyabb járatok, azaz bölcsőkamrák védelmére bízza utódait. Ezekbe a nőstény méhek nektárt és virágport, a darazsak megbénított ízeltlábúakat halmoznak fel, erre petéznek, majd a bölcsőket sárdugóval zárják le. A kikelő lárva a táplálék elfogyasztását követően bebábozódik, végül a kikelő kifejlett rovar átrágja magát a sárdugón, és megkezdi néhány hetes felnőtt életét.
Ilyen bölcsőkamra nagyon egyszerűen biztosítható számukra az erkélyre, ablakpárkányra, virágos balkonládák mellé is kihelyezhető méhecskehotellel, másik nevén darázsgarázzsal. Ez a természetvédelmi eszköz legegyszerűbben 10-4 milliméter átmérőjű furatokkal lyuggatott tűzifa kugliból készíthető el – hívja fel a figyelmet az egyesület.

Az új méhecskehoteleket érdemes február második felében – március elején kirakni esőtől védett helyre (eresz alja, ablak- és erkélybeugró, tornác), keleti-déli tájolással, hogy közvetlen napsütés is érje.

A természetvédők szerint a méhecske hotelek, amelyek akár óvodai foglalkozás, iskolai óra, szakkör keretében is elkészíthetők, márciustól május végéig, június közepéig a legforgalmasabbak. A rovarokat akár centiméternyi távolságról is megfigyelhetik az állatbarátok.

A kezdeményezésről további részletek az MME honlapján, a https://www.mme.hu/darazsgarazs-vagy-mehecskehotel linken olvashatók.

Forrás: MTI

Fotó: Getty Images

Argentín játékos nyerte a FIFA Puskás-díját

Hat évtizeddel ezelőtt szólalt meg a „Jingle Bells” az űrben

A Wham! karácsonyi slágere idén is meghódította a brit slágerlistát

Karácsonyi hangversenyt ad a MÁV Szimfonikus Zenekar

Tudatos vásárlással a békés ünnepekért - fogyasztóvédelmi tanácsok a karácsonyi időszakra

46 éve a Pink Floyd először és utoljára vezette a brit slágerlistát

KFT-koncert lesz a két ünnep között a Magyar Zene Házában

Isten éltesse Cliff Williamset!

A „Dangerous” pontosan 33 éve hódította meg a Billboardot

48 éves a Bee Gees egyik legnagyobb slágere

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő