Marry J. Blige, Mariah Carey, az Oasis és Ozzy Osbourne és Cher, Lenny Kravitz, Sade és a tavaly elhunyt Sinéad O’Connor is esélyesek arra, hogy idén bekerüljenek a rock halhatatlanjai közé – írja az Associated Press és a Reuters.

Ozzy Osbourne, aki a Black Sabbath már tagjaként bekerült a Rock and Roll Hírességek Csarnokába, most egyéni előadóként kapott jelölést. A további jelöltek közt van Eric B. és Rakim hip-hop duó, a Foreigner, az énekes-gitáros Peter Frampton, a Jane’s Addiction eés a Dave Matthews Band, valamint a Cool and the Gang.

“Mint az igazi rock and roll szellem hordozói, ezek az előadók létrehoztak egy olyan egyéni hangzást, amely generációkra volt hatással, mint ahogyan azokra is akik a nyomdokaikba léptek” – mondta John Sykes az Rock and Roll Hall of Fame Alapítvány elnöke.

Az 15 jelöltből tíz először kap jelölést, köztük Mariah Carey, Cher, Foreigner, a Frampton, a Cool and the Gang, Lenny Kravitz, az Oasis, O’Connor, Ozzie Osbourne és Sade – bár utóbbit tavaly beválasztották a Dalszerző Hírességek Csarnokába.

Fotó: Emma McIntyre/Getty Images

Phil Collins visszautasította a fellépést a Rock and Roll Hírességek Csarnoka gáláján

Ozzy Osbourne avatarja hamarosan feltűnhet Birminghamben

Közel négy évtizeddel ezelőtt a Sex Pistols a punkmozgalom himnuszává változtatta a brit himnuszt

Hat évtizeddel ezelőtt a The Rollong Stones divatba hozta a feketét

59 éve a Beatles-ből Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band lett

Megérkezett az Earth, Wind & Fire dokumentumfilm előzetese

Három év Tina Turner nélkül

Román film nyerte az Arany Pálmát

26 éves a Bon Jovi egyik legnagyobb slágere

47 éves az album, amelynek az egyik legnépszerűbb rock himnuszt köszönhetjük

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő