A kedvesség boldoggá tesz – állapították meg tudósok. Ne fukarkodjunk hát vele – és ne csak ma legyünk kedvesek, hanem amikor csak tehetjük!

Negyed évszázaddal ezelőtt, 1998. november 13-án Tokióban tartották a Jóság Mozgalom első világméretű konferenciáját, amelyen Ausztrália, Kanada, Japán, Thaiföld, Szingapúr, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok vett részt. Ez a nap lett a jóság, avagy a kedvesség világnapja, amelynek Kanadában, Japánban, Ausztráliában, Nigériában és Szaúd-Arábiában különleges figyelmet szentelnek, az utóbbi években pedig egyre népszerűbbé válik Indiában, Olaszországban, Szingapúrban és az Egyesült Királyságban is.

A jóság, a kedvesség egy isteni szikra, amely ott rejtőzik minden egyes emberben – nem függ intelligenciától, képzettségtől vagy társadalmi státusztól.
Minél több jó cselekedetet végzünk, minél kedvesebben viselkedünk, annál boldogabbnak érezzük magunkat, állapították meg japán és amerikai pszichológusok kutatásai. Azok az emberek, akik nap mint nap kimutatják hálájukat, pozitív érzelmeiket mások iránt, sokkal jobban érzik magukat fizikailag, és belső megnyugvást tapasztalnak, harmóniában vannak önmagunkkal – állítják a tudósok.

Megérkezett a Gladiátor II

Decembertől újra, ingyenesen látogatható a Notre-Dame

37 éve George Michael szólóban is bevette a brit albumlistát

Budapesten is fellép a jubiláló Halloween

Filmszerű, mélyen személyes zenei videóval jelentkezett a Mandoki Soulmates

180 éve hivatalos a magyar nyelv Magyarországon

Sonny & Cher közel fél évszázaddal ezelőtt utoljára állt együtt színpadra

Rekordösszegért talált gazdára "Aga Khan smaragdja"

56 éve bukkant fel a sárga tengeralattjáró az óceán túlpartján

Ma van a kedvesség világnapja

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő