1985. január 17-én Madonna először került fel az Egyesült Királyság albumlistájára. Madonna A “Like a Virgin” című korong az énekesnő második albuma volt ugyan, de az első, amely Nagy-Britanniában felkerült a slágerlistára, igaz kezdetben nem túl biztató pozícióba.

Az Egyesült Királyságban a “Like a Virgin” hosszú utat járt be, amíg a slágerlista élén kötött ki. 1985. január 17-én, a 74. helyen debütált a UK Albums Chart-on, azonban nyolc hónapon keresztül igen bizonytalanuk „mozgott” a slágerlistán. Végül szeptemberben sikerült megszereznie az első pozíciót, és 1985. szeptember 21. és október 12.között két héten át volt № 1.
Madonna második stúdióalbuma, a „Like a Virgin” összesen 152 hetet töltött a brit albumlistán. Az album platinalemez lett az Egyesült Királyságban, ahol több mint egy millió példányt adtak el belőle.

A „Like a Virgin” című album adta Madonna első listavezető kislemezét is Nagy-Britanniában: ez a “Into the Groove” volt, amelyet az Egyesült Államokban nem, csak Európában, Ázsiában és Dél-Amerikában dobtak piacra.

Fotó:  Robin Platzer/Images/Getty Images

Az állatok védelme is kiemelten fontos az extrém hideg időben

Freddie Mercury 35 éve állt utoljára közönség elé

Billy Idol visszatér Budapetre

A madarak korábban alakulhattak ki, mint azt a tudósok eddig gondolták

49 éve adta ki legjobb dalait a The Eagles - a korong zenetörténelmet írt

"Nem olyan egyszerű öt Brad Pittet találni” - készül a Scorpions film

Fél évszázados az AC/DC bemutatkozó albuma

A Konklávé és A brutalista osztozott fő BAFTA-díjakon

Siófok volt a legnépszerűbb belföldi, vidéki úti cél tavaly

Ma van a postások és a futárok nemzetközi napja

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő