Európa legnagyobb összefüggő nárciszmezejének virágzása alkalmából április 26-án Nárcisznapot tartanak Babócsán. A szervező Babócsáért Egyesület a Facebook-oldalán adta hírül, hogy a Somogy vármegyei település Basa-kertjében immár 27. alkalommal várják a páratlan látványosság iránt érdeklődőket.

Az egynapos fesztivál programjai között lesz végvári forgatag, kézműves vásár, táncelőadás, gulyásfőző- és pogácsasütő verseny, játszóház, íjászat és több koncert is.

A település honlapja szerint a rendezvény helyszíne, a Basa-kert onnan kapta a nevét, hogy a história szerint a török hódoltság idején 13 hektáros területét a helyi basa ültette be nárcisszal háremhölgyei gyönyörködtetésére.

Azóta évszázadokon át minden tavasszal csillagos nárciszok sokasága nyílik, néhány napra beborítva, illatfelhőbe burkolva a község határában található, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága által védetté nyilvánított mezőt.

Forrás: MTI

Fotó: Pexels/Irina Iriser

Gutenberg 36 soros Bibliájának töredékét azonosították a nemzeti könyvtárban

Miért nem érez mindenki örömöt zenehallgatás közben?

A The Beatles az amerikai kislemezlista listavezető rekordere

A Főnök dühös

Több mint négy évtizeddel ezelőtt egy dal összehozta a legnagyobb sztárokat

Elment Voith Ági

Ősszel új magyar vígjáték érkezik a mozikba

Közel 140 éve kezdték építeni az Eiffel-tornyot

A nap, amikor Michael Jackson majdnem lángra lobbant

64 évvel ezelőtt történelmi buli volt Cow Palace-ban

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő