A gombafejűek bemutatkozó albuma, a “Please Please Me”, amelyet a híres producerrel George Martinnal készítettek, 63 éve, a mai napon 1963. március 22-én jelent meg Nagy-Britanniában.

A Beatles “Love Me Do” című slágere és a címadó dal, a “Please Please Me” akkor már hatalmas sikert arattak, ennek ellenére az album fogadtatása felülmúlt minden várakozást: 30 héten át vezette a lemezlistát, amire addig pop lemez esetében nem volt példa.

A “Please Please Me”-n 14 dal kapott helyet, amelyekből nyolc a John Lennon – Paul McCartney szerzőpáros munkája. Az lemez a 39. helyet foglalja el a Rolling Stone magazin minden idők 500 legjobb albuma listáján.

Fotó: Michael Ochs Archives/Getty Images

Dzeko a kieséses szakasz eddigi legidősebb mezőnyjátékosa a VB-n

Michael Jackson pályája 38 éve újabb mérföldkövéhez ért

55 éve adta az első koncertjét a Queen

Közel hat évtizeddel ezelőtt a tízedik Beatles album is meghódította az amerikai slágerlistát

Ákos betegség miatt lemondani kényszerül nyári koncertjeit

Ma ünnepli születésnapját a new wave és a punk királynője

Újabb három csapat a VB nyolcaddöntőjében

"Nem a veszteség, hanem a hála marad velünk" - Leslie Mandoki búcsúzik Clive Davistől és David Clayton-Thomastól

Újabb erős előzetes érkezett a készülő Stones albumról

46 éves a Queen egyetlen tengerentúlon is listavezető albuma

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő