Siófok ismét az ország legnépszerűbb vidéki úti célja lett a belföldi turizmusban az elmúlt év összesített vendégéjszaka-számai alapján – áll a város közleményében.

A KSH adatai szerint 2024-ben 3 millió vendég 8,6 millió vendégéjszakát töltött el a Balaton régió kereskedelmi- és magánszálláshelyein, ez 4 százalékkal haladja meg a 2023-as év hasonló adatát.
Tavaly a vendégéjszakák 71 százaléka belföldi, 29 százaléka külföldi vendégektől származott az üdülőrégióban.

Siófok város közleményében, kiemelik, hogy a tavalyi vendégéjszakák száma alapján a Balaton régió települései közül Siófok az első, amit Hévíz, Balatonfüred, Zalakaros és Keszthely követ.

Országos összehasonlításban 2024-ben a 16 millió vendégéjszakát elkönyvelő Budapest után Siófokon szálltak meg a legtöbben, amit Hajdúszoboszló, Hévíz és Balatonfüred eredményei követnek.
A helyi önkormányzat adóhivatala által nyilvántartott, az idegenforgalmi adóbevétel alapján számított vendégéjszakák száma Siófokon 2024-ben 1 millió 346 ezer volt. Ez meghaladja a 2023-as rekorderedményt és 23,2 százalékkal felülmúlja a 2019-es adatot – ismertették.

A siófoki vendégéjszakák 61 százaléka kereskedelmi szálláshelyeken realizálódott, és a 67 százaléka belföldi vendégektől származott.
A dél-balatoni városban a külföldi vendégéjszakák száma a régiós átlagnál jobban, 4 százalékkal emelkedett- tették hozzá. A legtöbb külföldi turista a városba Németországból, Csehországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Ausztriából érkezett.

Siófoknak és környékének népszerűsége a nyári időszakon kívül is növekedést mutat, ami a meglévő értékei mellett a kulturális és szabadidős rendezvényeinek, új attrakcióinak, gasztronómiai kínálatának, valamint sporteseményeinek is köszönhető – áll a közleményben.

Forrás: MTI

Fotó: Getty Images

Így kerültek a botnyalókák és a gömbdíszek a karácsonyfára

Idén is kihirdették a világ legjobb konyháit

Négynapos fővárosi turnéval búcsúztatja a BKV az ikonikus Ikarus 412-es autóbuszokat

David Gilmour ünnepel: a Pink Floyd vezeti a brit albumlistát karácsony előtt

Néhány egér, egy megrágott orgona, és megszületett a legnépszerűbb karácsonyi dal

141 éve először díszítettek karácsonyfát színes izzókkal

„Még az ereiben is celluloid folyik" - 100 éves lenne Makk Károly

41 éve Madonna első nagy slágere lekörözte a karácsonyi dalokat

Új fellépők csatlakoznak a Csinibaba Táncdalfesztivál 2026-os előadásához

34 éve a Queen utolsó nagy slágere Freddie Mercury-val vezette a brit slágerlistát

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő