Megjelent a hazai rockzene kiemelkedő szereplőit, köztük a Bikini, a Kontroll Csoport, a KFT, az Edda, a Karthago, a Quimby, a Kispál és a Borz sztoriját egyedülálló módon, képregény formában bemutató munka a Magyar Rocktörténet című kiadvány második kötete, amely a nyolcvanas-kilencvenes éveket tárja az olvasók elé.

“A projekt kitalálója, szellemi atyja az idén januárban elhunyt kitűnő képregényrajzoló, Futaki Attila volt. Amikor az ötlettel hozzá fordultam, azt mondta, meg lehet csinálni. A szöveghez Jávorszky Béla Szilárd rocktörténeti könyvsorozatát használtuk, a rajzolókat Attila válogatta ki” – mondta Demeter Szilárd, a kötet főtámogatója, a Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója a könyv keddi bemutatóján a Magyar Zene Házában.

Az első kötet, amely a hatvanas-hetvenes évek magyar rocktörténetét dolgozta fel, tavaly decemberben jelent meg. A második darab, amelyet szintén a Képes Krónikák Kiadó gondozott, a nyolcvanas-kilencvenes évek legismertebb magyar együtteseihez és rockzenészeihez kapcsolódó történeteket mutat be. A kiadvány Kántor Mihály szövege alapján, Futaki Attila művészeti vezetésével, Haragos Péter és Felvidéki Miklós rajzaival, valamint Jávorszky Béla Szilárd szakmai lektorálásával született. A borítót Cserkuti Dávid tervezte.
A sorozat kiemelt célja, hogy a képregény műfaján keresztül a hazai rocktörténet nagyágyúit és a korszak történelemformáló slágereit a fiatalok is megismerjék és megszeressék.

A bemutatón Kántor Mihály arról beszélt, hogy a több mint száz oldalas könyvben igyekeztek a korszak minden fontos szereplőjét és műfaját felvonultatni,bár nyilván vannak, akik még bekerülhettek volna. Folytatódik az első kötetben megismert fiktív hős, Pallagi Karcsi története is, aki beáll dolgozni a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat és ezen keresztül a magyar popszakma urához, Erdős Péterhez, feladata a tehetségek felkutatása és pályára állítása. A rendszerváltás a lehetőségek tárházát hozza, Karcsi munkáján keresztül betekinthetünk az ismert koncerthelyszínekre, búcsúkoncertekre. Képregényesítve olyan fontos események is megelevenednek, mint az István, a király című rockopera bemutatója, a Fekete bárányok-koncert vagy a Sziget fesztivál indulása.

A kötet a hatvanas-hetvenes, illetve most a nyolcvanas-kilencvenes évek legjelentősebb előadóit, köztük a Bizottságot, a Bikinit, a Dinamitot, a VHK-t, a Kontroll Csoportot, az URH-t, a KFT-t, a CPg-t, az Eddát, a Karthagót, az Első Emeletet, a Solarist, a Pokolgépet, az Ossiant, az Akelát, a Bonanza Banzait, a Quimbyt, a Csókolomot, a PUF-ot, a Kispál és a Borzot, a Tankcsapdát, a Nyerset, a Kimnowak-ot, és a hozzájuk kapcsolódó zenészsztorikat a képregény műfajára jellemző sajátos, humoros, karikaturisztikus stílusban mutatja be.

A képregény bemutatóján kerekasztal-beszélgetést rendeztek a korszak népszerű előadói, köztük Vincze Lilla (Napoleon Boulevard), Kalapács József (Pokolgép), Nagy Feró (Beatrice) és Müller Péter Sziámi (URH, Kontroll Csoport, Sziámi) részvételével. A könyvbemutatóhoz kapcsolódva a Magyar Zene Háza könyvtárában szerdán időszaki kiállítás nyílik Futaki Attila nemzetközileg is ismertté vált alkotásaiból.

Forrás: MTI

A fotó illusztráció:Getty Images

Folytatódott a hollywoodi hangulat a cannes-i filmfesztiválon

Sir Paul McCartney az első fontmilliárdos brit zenész

A Pink Floyd nagysikerű albuma blue ray-en jelent meg

46 éves a Grease emblematikus slágere

Lemaradt Csepregi Éva életműkoncertjéről? Itt a nagy alkalom, hogy átélje!

Cseh Tamás kiadatlan dalai jelennek meg vinylen

Fergeteg Party és TNT koncert is várja a nagyközönséget az idei Plázs szezonyitóján

Új klipet kapott a „Let It Be”

38 éve mutatkozott be a Top Gun

David Gilmour ősszel koncertkörútra indul

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő