December 26-ától újra látható lesz a magyaror mozikban a Hugó, a víziló című rajzfilm, amely jövőre lesz 50 éves – tájékoztatott a filmet bemutató Pannónia Entertainment.

A magyar-amerikai koprodukcióban készült rajzfilmet 1975 karácsonyán mutatták be Magyarországon. A 4k-ban felújított kópia most szintén karácsonykor, a Nemzeti Filmintézet (NFI) és a Pannónia Entertainment forgalmazásában kerül a kiválasztott mozikba – tudatta a cég.

Bár a filmet hivatalosan William Feigenbaum jegyzi, az animációt Gémes József rendezte – hívták fel a figyelmet a forgalmazók. Feigenbaum a forgatókönyvet Thomas Baummal közösen írta, együttműködve Szalóky József szinkrondramaturggal. A film zenéje Robert Larimer, Bert Keyes és Pethő Zsolt együttműködésével született.

A hangeffektek felvételeiben pedig Frank Welker is közreműködött, akit az amerikai szinkronszakma egyik legnagyobb alakjának tartanak.
A rajzfilmben számos híres színész és énekes hallható Márkus Éva szinkronrendezésében. A mesélő Bessenyei Ferenc, a főszereplők Márkus László és Major Tamás, de megszólal a filmben Bujtor István, Zenthe Ferenc és Gálvölgyi János is.

A musicalbetéteket pedig a hazai popzene olyan legendái éneklik, mint Kovács Kati, Kútvölgyi Erzsébet és Máté Péter – olvasható a közleményben.

A film főszereplője Hugó, a vízilóbébi. A Kolibri sziget kikötőjét elárasztják a cápák, és hogy megszabaduljanak tőlük, Magin szultán egy csillagkép hatására a szárazföldről vízilovakat hozat, melyek végezni tudnak a tengeri fenevadakkal. A terv sikerül és ugyan a kikötőt felszabadító víziló-csapatot előbb ünneplik az emberek, a jószágok hamar terhessé válnak a sziget népének. A feldühödött gazdák az állatok ellen fordulnak, élükön a gonosz Aban kánnal. A kegyetlen támadást csak Hugó éli túl, akit a helybéli gyerekek vesznek pártfogásukba – áll az ismertetőben.

Forrás: MTI

 

10 album, amely 2025-ben 50 éves

Mi a közös a Királyban, a Led Zeppelinben és a mai napban?

Több mint hat évtizede a Beatles első albuma meghódította a brit slágerlistát

42 éves lett Donna Summer egyik ikonikus slágere

Életműkiállítás mutatja be Hollywood magyar fotósának ikonikus alkotásait

Dave Gahan ma születésnapos

Ezért vonul vissza Ozzy Osbourne

Befejeződött az új A menekülő ember forgatása

Közel fél évszázaddal ezelőtt az ABBA harmadszor hódította meg Nagy-Britanniát

55 éve jelent meg a Beatles utolsó albuma

Júniusban érkezik Barbra Streisandnd világsztárokat felvonultató új lemeze

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő