Az osztrák származású világsztár, Arnold Schwarzenegger társaságában ünnepelte meg az Osztrák Posta (Österreichische Post), hogy Bécsben teljes egészében átállt a postai kézbesítés elektromos járművekre, illetve emberi erővel végzett kiszállításra. A fejlesztés eredményeként az osztrák főváros lett Európa legnagyobb olyan metropolisza, ahol az úgynevezett “utolsó kilométeres” kézbesítés – vagyis a küldemények végső eljuttatása a címzettekhez – teljes mértékben közvetlen szén-dioxid-kibocsátás nélkül történik.

A kiszállító rendszerben naponta több mint 1300 kézbesítő dolgozik gyalogosan, elektromos kerékpárral, elektromos robogóval vagy elektromos kisteherautóval. A mintegy ezer elektromos jármű évente körülbelül nyolcmillió kilométert tesz meg, amellyel a Posta számításai szerint évente körülbelül 2300 tonna szén-dioxid-kibocsátást takarítanak meg.

Európa-szerte egyre több város keresi a választ arra, hogyan lehet a növekvő online kereskedelem mellett csökkenteni a városi logisztika környezeti terhelését. Az e-kereskedelem terjedésével ugyanis jelentősen nőtt a kiszállítások száma, ami egyre nagyobb forgalmat és környezeti terhelést eredményez a nagyvárosokban. Bécsben erre a kihívásra regál az Osztrák Posta bécsi, utolsó kilóméteres kézbesítési rendszere, amely már közvetlen CO2-kibocsátás nélkül működik. A mérföldkő megünnepléséhez pedig Arnold Schwarzenegger is csatlakozott, aki a június 16-án kezdődő Austrian World Summit klímakonferencia fő kezdeményezője.

A teljes átállás 32 millió eurós beruházással valósult meg, amely magába foglalta az elektromos járműflotta és a töltőinfrastruktúra kiépítését is. Az energiaellátást jelentős részben az Osztrák Posta saját napelemes rendszerei biztosítják, a fennmaradó áramigényt pedig osztrák, megújuló energiaforrásokból származó árammal fedezik.

A projekt jól illeszkedik Bécs hosszú távú klímavédelmi célkitűzéseihez. A város az elmúlt években jelentősen csökkentette szén-dioxid-kibocsátását, emellett számos fenntarthatósági beruházást valósított meg a városi közlekedés, az energiaellátás és a városi infrastruktúra területén. Ezek közé tartoznak a nagyobb volumenű intézkedések, például a szemétszállítás és a CO₂-mentes hulladékgazdálkodás fenntarthatóbbá tétele, valamint kisebb léptékű városi projektek is, mint az “egészséges utcák” program vagy Bécs élelmiszerügyi akcióterve. Az osztrák főváros célja továbbra is a teljes klímasemleglesség elérése 2040-ig.

Fotó: Österreichische Post AG

Tűzgyújtási tilalom lépett életbe Budapesten és további öt vármegyében

Schwarzeneggerrel ünnepelte Bécs a CO2-mentes postai kézbesítést

Curacao is búcsúzik a labdarúgó VB-től, míg Hollandia szárnyal

Ma a zenét ünnepeljük

57 éves a dal, amely híressé tette David Bowie-t

A hőségben fokozottan figyeljünk a házikedvenceinkre!

Megvannak a VB első kiesői

Bács Ferenc 90 éves lenne

Megvan a VB első csoport-továbbjutója

Jon Bon Jovi teljesen felépült hangszálműtétje után, és készen áll az új turnéra

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő